Event Mercenaries, Inc.

2014 Chief's Challenge 1 Mile Sprint

Overall Finish List

October 07, 2014


Results by Event Mercenaries, Inc.

1 Mile Run

Place Name COMMUNITY Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
1 Robert Lee Harris Wolfetown 125 26 M 1 Open 5:27.0 5:27/M
2 Darus Lambert Wolfetown 107 13 M 2 Open 5:38.0 5:38/M
3 Bradley Parker Painttown 41 16 M 3 Open 5:56.0 5:56/M
4 Josiah Lossiah Painttown 106 14 M 1 13-16 5:59.5 5:59/M
5 Kendall Toineeta Wolfetown 96 17 F 1 Open 6:09.7 6:09/M
6 Anthony Toineeta Wolfetown 97 15 M 2 13-16 6:17.0 6:17/M
7 Chad Cooper Wolfetown 134 42 M 1 36-45 6:21.3 6:21/M
8 Lynsey Hicks Painttown 48 14 F 2 Open 6:24.2 6:24/M
9 Isiah Davis Birdtown 78 16 M 3 13-16 6:24.8 6:24/M
10 Jeremy Wilson Wolfetown 108 25 M 1 20-25 6:25.5 6:25/M
11 Terrance Taylor Wolfetown 35 23 M 2 20-25 6:26.0 6:26/M
12 Joshua Saunooke 175 17 M 1 17-19 6:27.1 6:27/M
13 Owen Taylor Big Cove 68 13 M 4 13-16 6:32.8 6:32/M
14 Jeremy Hyatt Birdtown 135 37 M 2 36-45 6:34.0 6:34/M
15 Cole Saunooke Birdtown 42 15 M 5 13-16 6:38.8 6:38/M
16 Jonas Trejo Birdtown 161 13 M 6 13-16 6:41.2 6:41/M
17 Gabe Crow Big Y 105 17 M 2 17-19 6:42.3 6:42/M
18 Mackinnley Long Big Cove 69 14 M 7 13-16 6:45.0 6:45/M
19 Tori Teesateskie Birdtown 100 13 F 3 Open 6:50.5 6:50/M
20 Bill Wright 37 60 M 1 51-60 6:52.4 6:52/M
21 Oztin Swayney Wolfetown 57 9 M 1 9-12 6:53.1 6:53/M
22 Deliah Esquiuel Painttown 142 12 F 1 9-12 7:08.1 7:08/M
23 Cavan Reed Big Cove 71 9 M 2 9-12 7:15.0 7:15/M
24 Caden Pheasant Painttown 73 11 M 3 9-12 7:19.3 7:19/M
25 Amaya Hicks Painttown 49 9 F 2 9-12 7:21.0 7:21/M
26 Connor Lambert Birdtown 156 8 M 1 6- 8 7:22.1 7:22/M
27 Dylan Mangold Big Cove 95 14 M 8 13-16 7:31.9 7:31/M
28 Destiny Mills Wolfetown 140 11 F 3 9-12 7:36.6 7:36/M
29 Darrin Brown Birdtown 86 9 M 4 9-12 7:41.7 7:41/M
30 Brian Kinsey Other 17 45 M 3 36-45 7:44.2 7:44/M
31 Howell Clinkscales 89 32 M 1 26-35 7:46.5 7:46/M
32 Dorian Reed Big Cove 72 12 F 4 9-12 7:47.0 7:47/M
33 Devyn Smith Yellowhill 94 19 M 3 17-19 7:49.6 7:49/M
34 Harold McMahan 171 55 M 2 51-60 7:52.6 7:52/M
35 Chi Shipman Wolfetown 25 31 F 1 26-35 7:57.4 7:57/M
36 Jack Teesateskie Birdtown 102 7 M 2 6- 8 8:00.4 8:00/M
37 Pamela Swayney Wolfetown 56 12 F 5 9-12 8:01.7 8:01/M
38 Emma Wolfe Yellowhill 88 11 F 6 9-12 8:06.4 8:06/M
39 Tagan Crowe Big Y 52 19 M 4 17-19 8:10.4 8:10/M
40 Hartwell Francis 139 47 M 1 46-50 8:11.2 8:11/M
41 Madisyn French Big Cove 36 16 F 1 13-16 8:12.7 8:12/M
42 John Allison Wolfetown 38 33 M 2 26-35 8:13.0 8:13/M
43 Jonathan Frady Big Cove 147 12 M 5 9-12 8:13.6 8:13/M
44 Shayna Ledford Big Cove 39 20 F 1 20-25 8:21.3 8:21/M
45 Aaliyah Reed Big Cove 70 7 F 1 6- 8 8:25.8 8:25/M
46 Marlee Hicks Painttown 45 7 F 2 6- 8 8:26.0 8:26/M
47 Rebeccah Otter Painttown 152 12 F 7 9-12 8:29.0 8:29/M
48 Dustin Smith Birdtown 90 8 M 3 6- 8 8:29.9 8:29/M
49 Wray Henderson Big Cove 93 7 M 4 6- 8 8:30.9 8:30/M
50 Michell Hicks Painttown 1 50 M 2 46-50 8:31.5 8:31/M
51 Joscelyn Stamper Painttown 28 5 F 1 0- 5 8:35.1 8:35/M
52 Vivian Ross Yellowhill 67 10 F 8 9-12 8:37.3 8:37/M
53 Me-Li Jackson Wolfetown 14 13 F 2 13-16 8:37.8 8:37/M
54 Dreyton Long Wolfetown 119 11 M 6 9-12 8:40.6 8:40/M
55 Katlin Bradley Big Y 115 21 F 2 20-25 8:41.2 8:41/M
56 Robert Seay Wolfetown 131 11 M 7 9-12 8:41.6 8:41/M
57 Keyonna Hornbuckle Painttown 51 30 F 2 26-35 8:42.1 8:42/M
58 Akaba Glaspie 159 36 M 4 36-45 8:42.9 8:42/M
59 Jordyn Martin Wolfetown 158 11 F 9 9-12 8:45.4 8:45/M
60 Mykel Lossiah Big Y 112 12 M 8 9-12 8:45.8 8:45/M
61 Boie Crowe Big Y 99 8 F 3 6- 8 8:50.5 8:50/M
62 Bo Crowe Big Y 98 35 M 3 26-35 8:57.6 8:57/M
63 Matt Hollifield Snowbird 91 39 M 5 36-45 8:58.0 8:58/M
64 Marilyn Swayney Wolfetown 61 7 F 4 6- 8 9:00.3 9:00/M
65 Jenny Bean Visitor 101 55 F 1 51-60 9:05.3 9:05/M
66 Melissa Groenewold Wolfetown 120 31 F 3 26-35 9:10.1 9:10/M
67 Tiffani Reed Yellowhill 22 40 F 1 36-45 9:10.7 9:10/M
68 Carson Taylor Birdtown 116 10 M 9 9-12 9:12.3 9:12/M
69 Savian Davis Birdtown 87 8 M 5 6- 8 9:21.2 9:21/M
70 Berney Clayton Visitor 77 58 F 2 51-60 9:22.7 9:22/M
71 Kasia Bird Birdtown 76 14 F 3 13-16 9:25.7 9:25/M
72 Deante Toineeta Wolfetown 118 11 M 10 9-12 9:29.4 9:29/M
73 Phil Stuart 155 67 M 1 61-99 9:31.1 9:31/M
74 Jayden Crow Birdtown 153 13 M 9 13-16 9:36.2 9:36/M
75 Emma Stamper Birdtown 59 13 F 4 13-16 9:39.9 9:39/M
76 Zoey Walkingstick Big Cove 160 11 F 10 9-12 9:45.0 9:45/M
77 Diamond Alvarez Yellowhill 74 11 M 11 9-12 9:47.1 9:47/M
78 Madison Crowe Big Y 47 21 F 3 20-25 9:47.8 9:47/M
79 Logan Woodard 176 19 M 5 17-19 9:48.5 9:48/M
80 Makayla George Painttown 150 14 F 5 13-16 9:53.1 9:53/M
81 Jimiqua Driver Yellowhill 163 13 F 6 13-16 9:54.7 9:54/M
82 Collin Norris Yellowhill 164 15 M 10 13-16 10:08.6 10:08/M
83 Christina Lee Birdtown 162 12 F 11 9-12 10:13.9 10:13/M
84 Rabekka Wolfe Wolfetown 79 11 F 12 9-12 10:25.1 10:25/M
85 Tanis Esquiuel Painttown 143 9 M 12 9-12 10:26.1 10:26/M
86 Cheri Hollifield 121 32 F 4 26-35 10:27.1 10:27/M
87 Sadie Reagan 124 34 F 5 26-35 10:28.9 10:28/M
88 Kendall Driven Big Cove 58 15 M 11 13-16 10:31.4 10:31/M
89 Tanin Esquiuel Painttown 141 9 M 13 9-12 10:32.1 10:32/M
90 Betty Jo McCoy 166 39 F 2 36-45 10:32.5 10:32/M
91 Aria Foerst Painttown 10 10 F 13 9-12 10:36.5 10:36/M
92 Felicity Watty Wolfetown 167 11 F 14 9-12 10:38.2 10:38/M
93 Sgrena Ladelle West Wolfetown 138 11 F 15 9-12 10:38.8 10:38/M
94 Kalista Luther Yellowhill 117 11 F 16 9-12 10:41.7 10:41/M
95 Marvel Welch Wolfetown 55 55 F 3 51-60 10:43.0 10:43/M
96 Deborah Conseen Bradley Birdtown 8 57 F 4 51-60 10:43.3 10:43/M
97 Kelly Murphy Painttown 80 25 F 4 20-25 10:45.0 10:45/M
98 Tivan Saunooke Yellowhill 64 10 M 14 9-12 10:46.4 10:46/M
99 Cambry Stamper Painttown 27 3 F 2 0- 5 10:49.2 10:49/M
100 Miranda Stamper Painttown 29 31 F 6 26-35 10:50.8 10:50/M
 
Place Name COMMUNITY Bib No Age Gender Age Group Total Time Pace
101 James Owle Birdtown 53 31 M 4 26-35 10:59.8 10:59/M
102 Emily Bradley Birdtown 148 10 F 17 9-12 11:02.1 11:02/M
103 Blake Wachacha Birdtown 104 15 F 7 13-16 11:02.7 11:02/M
104 Melissa Smith Birdtown 103 35 F 7 26-35 11:02.9 11:02/M
105 Breece Saunooke Yellowhill 65 15 F 8 13-16 11:04.3 11:04/M
106 Kallup McCoy Birdtown 85 8 M 6 6- 8 11:05.6 11:05/M
107 Hailee Lossiah Big Y 113 7 F 5 6- 8 11:08.1 11:08/M
108 Radonna Crowe Big Y 40 41 F 3 36-45 11:08.5 11:08/M
109 Christina Saunooke 174 12 F 18 9-12 11:09.2 11:09/M
110 Taiya Rubio Painttown 122 8 F 6 6- 8 11:09.7 11:09/M
111 Jullian Rubio Painttown 123 13 M 12 13-16 11:10.1 11:10/M
112 Monica Wildcatt Wolfetown 109 33 F 8 26-35 11:17.6 11:17/M
113 Al Newkiil 136 50 M 3 46-50 11:21.2 11:21/M
114 Olivia Newkiil 137 5 F 3 0- 5 11:25.4 11:25/M
115 Brianna Murphy Painttown 82 14 F 9 13-16 11:38.9 11:38/M
116 Tierney Bradley Birdtown 130 12 F 19 9-12 11:43.7 11:43/M
117 Amaya Toineeta Wolfetown 126 12 F 20 9-12 11:50.3 11:50/M
118 Jeanne Beck Birdtown 3 54 F 5 51-60 11:51.0 11:51/M
119 Juanita Wilson Big Y 54 50 F 1 46-50 11:53.6 11:53/M
120 Debora Foerst Painttown 11 46 F 2 46-50 11:58.6 11:58/M
121 Carys Graves Wolfetown 12 10 F 21 9-12 12:01.4 12:01/M
122 Tara Reed Wolfetown 21 37 F 4 36-45 12:08.1 12:08/M
123 Whitney Rogers 173 7 F 7 6- 8 12:12.0 12:12/M
124 Lori Rogers 172 37 F 5 36-45 12:17.2 12:17/M
125 Blake Lambert Birdtown 157 5 M 1 0- 5 12:18.4 12:18/M
126 Kaden Ranesey 168 9 M 15 9-12 12:18.6 12:18/M
127 Jim Decumma 129 40 M 6 36-45 12:19.7 12:19/M
128 Malia Little Wolfetown 151 14 F 10 13-16 12:20.9 12:20/M
129 Jake Stephens Birdtown 32 35 M 5 26-35 12:25.2 12:25/M
130 Kaden Stephens Birdtown 33 5 M 2 0- 5 12:26.6 12:26/M
131 James Swayney Big Cove 92 9 M 16 9-12 12:28.9 12:28/M
132 Tonya Carroll Birdtown 4 29 F 9 26-35 12:30.0 12:30/M
133 Jan Smith Birdtown 75 58 F 6 51-60 12:48.3 12:48/M
134 Maiya Davis Wolfetown 165 12 F 22 9-12 12:49.1 12:49/M
135 Kamron Moore 170 5 M 3 0- 5 12:59.3 12:59/M
136 Justin Hamilton 128 30 M 6 26-35 13:06.4 13:06/M
137 Richard Moore 169 34 M 7 26-35 13:12.0 13:12/M
138 Adam Otterman Birdtown 133 10 M 17 9-12 13:12.8 13:12/M
139 Nikkia Swayney Big Cove 154 10 F 23 9-12 13:17.1 13:17/M
140 Lucian Davis Birdtown 144 10 F 24 9-12 13:25.5 13:25/M
141 Joanna Shipman Wolfetown 26 5 F 4 0- 5 13:27.2 13:27/M
142 Camille Dietz Wolfetown 9 5 F 5 0- 5 13:28.5 13:28/M
143 Glenda Jarrett Other 15 62 F 1 61-99 14:17.3 14:17/M
144 Sylas Davis Birdtown 145 13 M 13 13-16 14:43.8 14:43/M
145 Jennifer Martens Yellowhill 18 27 F 10 26-35 15:04.3 15:04/M
146 Jeron Martens Other 19 4 M 4 0- 5 15:05.8 15:05/M
147 Paula Coker Birdtown 7 59 F 7 51-60 15:14.1 15:14/M
148 Winston Welch Big Cove 146 12 M 18 9-12 15:14.5 15:14/M
149 Beverly Kinsey Other 16 41 F 6 36-45 15:36.4 15:36/M
150 Elliott, Jr. Shell Big Cove 23 8 M 7 6- 8 15:37.2 15:37/M
151 Elliott, Sr. Shell Big Cove 24 34 M 8 26-35 15:38.9 15:38/M
152 Ahli-Sha Stephens Birdtown 30 30 F 11 26-35 15:51.4 15:51/M
153 Megan Barnes Other 2 29 F 12 26-35 15:59.6 15:59/M